How I Met Your Mother

Tento veľmi populárny americký sitcom (v origináli How I Met Your Mother) mal premiéru na americkom kanále CBS 19. septembra 2005, do Českej republiky sa seriál Ako som spoznal vašu matku dostal 26. novembra 2009 prostredníctvom televízie Prima Cool. Hlavné príbehovú linkou seriálu Ako som spoznal vašu matku sú životné etapy Teda Mosbyho, ktorý v roku 2030 rozpráva svojim deťom svoj životný príbeh (odtiaľ: Ako som spoznal vašu matku). Medzi hlavné tvorca seriálu patrí Craig Thomas a Carbery Bays, ktorí sa okrem výkonné produkcie podieľali aj na niektorých scenároch Ako som spoznal vašu matku. Inšpiráciou pre nich bol vlastný život v New Yorku, kde sa väčšina epizód odohráva. Teraz sa podrobne a dôkladne pozrieme na samotný príbeh seriálu od prvej až po poslednú odvysielanú sérii. Dej je pomerne zdĺhavý, tak sa pokúsime všetko zhrnúť do tých najdôležitejších okamihov v každej sérii. Do diania seriálu Ako sem spoznal vašu matku nás uvádza HIMYM 1 séria online.

Príbeh seriálu

V prvej sérii sa dvadsaťsedemročný architekt Ted Mosby zoznamuje so všetkými svojimi kamarátmi, ktorí ho dejom HIMYM 1 séria online vykonáva. Jedná sa o právnika Marshalla, učiteľku v materskej škôlke Lily Aldrinovu (tí sa neskôr zasnúbi) a Barneyho Stinson, známeho sukničkára. Pred začiatkom HIMYM 2 série online sa ešte všetci zoznámia s reportérkou Robin Scherbatskou, do ktorej sa Ted zamiluje. V priebehu HIMYM 2 série online sa Ted a Robin stanú partnermi. Na začiatku HIMYM 3 série online sa prvýkrát stretávame so známou hláškou "Legendárna!", Pričom druhá séria končí slovom častí slová "legen" a HIMYM 3 série online začína zvyškom slová "Darna!".

HIMYM 4 série online začína súhlasom Tedovi novej priateľky Stelly s Tedovi žiadosťou o ruku a Robin prijíma prácu v Japonsku, však vzápätí sa vracia, aby sa zúčastnila Tedovi svadby. Súčasťou HIMYM 4 série online je tiež svadba Teda a Stelly, pri ktorej Stella opustí Teda priamo pri oltári. HIMYM 5 séria online opisuje Tedovi novú prácu profesora architektúry. V škole Ted prvýkrát vidí matku svojich detí, ale kamera ju nezaberie. HIMYM 5 séria online tiež predstavuje nového priateľa Robyn, rockového gitaristu Dona. V priebehu HIMYM 6 séria online sa Ted zoznamuje so svojou novou priateľkou Zoey, s ktorou sa pre zmenu na konci série rozíde.

HIMYM 6 séria online nám tiež predstaví v malých rolách známe osobnosti ako Katy Perry alebo Jorgeho Garciu. V epizódach HIMYM 7 séria online sa Marshall a Lily rozhodnú, že sa kvôli výchove svojho očakávaného dieťaťa presťahujú do domu na Long Islande, ktorý patril prarodičom Lily. Robyn sa na konci HIMYM 7 séria online rozchádza so svojím vtedajším priateľom Kevinom. HIMYM 8 séria online je zatiaľ posledný dotočení sérií a v Českej republike je v súčasnosti dostupná len po anglicky, prípadne s amatérskymi českými titulkami. Súčasťou deja HIMYM 8 séria online je, že Marshallovi a Lily sa narodí syn, pre ktorého hľadajú pestúnku. Do úvahy pripadá aj Ted.

Budúcnosť seriálu

Vďaka veľkej úspešnosti seriálu je pravdepodobné, že bude zverejnená aj HIMYM 9 série online. V horizonte jedného roka sa teda môžeme tešiť na ďalšiu epizódy. HIMYM 9 séria online zaiste prinesie nové zvraty do životov našich hrdinov. Predpokladá sa aj následné pokračovanie v podobe HIMYM 10 séria online, však zatiaľ neboli zverejnené žiadne bližšie informácie. HIMYM 10 séria online patrí skôr medzi plánmi dlhšieho časového horizontu. Na internete býva vďaka popularite seriálu medzi fanúšikmi tiež často skloňovanie heslo HIMYM 11 séria online. Na internete existuje množstvo webov, ktoré obsahujú rubriky ako HIMYM diskusia, kde je možné vyjadriť svoje názory k seriálu, a práve na nich sa objavujú informácie o budúcnosti prípadné HIMYM 9. série, ktorá je v súčasnej dobe hlavným očakávaním miliónov fanúšikov seriálu HIMYM po celom svete. HIMYM diskusia tiež ponúkajú množstvo dodatočných informácií týkajúcich sa samotného vývoja seriálu, prípadne je možné skrze také weby nájsť české titulky.

HIMYM online

Vďaka vysokej popularite seriálu How I Met You Mother existuje veľa možností, ako sledovať jednotlivé epizódy seriálu priamo na internete. How I Met You Mother býva pravidelne k nájdeniu na väčšine veľkých internetových serverov zaoberajúcich sa online seriály. Jedná sa napríklad web HIMYM edna, na ktorom uvidíte všetky epizódy seriálu. Medzi heslá, ktoré bývajú na internete v poslednej dobe často vyhľadávaná, patrí aj HIMYM online 9 série, avšak tá zatiaľ nebola natočená, teda sa diváci musia uspokojiť nateraz iba s prvými ôsmimi sériami HIMYM, ktoré možno nájsť s titulkami alebo s českým textom na webe HIMYM Edna. Zatiaľ posledný, ôsma séria seriálu How I Met Your Mother online je na webe k dispozícii len s poloprofesionálnymi HIMYM titulky, ktoré nezaručujú prvotriednu kvalitu, ale aj tak poskytujú divákom, ktorí nehovoria po anglicky, možnosť zhliadnuť seriál a užiť si poriadnu porciu zábavy.

Herecké obsadenie

Seriál ako sem spoznal vašu matku sa stal počas posledných rokov fenoménom nielen v USA, ale aj v ďalších krajinách vrátane Českej republiky. Postavy seriálu Ako sem spoznal vašu matku vďačí svojej uveriteľnosti a popularite predovšetkým schopnostiam svojich hereckých vzorov. V hlavnej úlohe Teda Mosbyho sa predstavil Josh Radnor. Ďalšou dôležitou postavou seriálu Ako som spoznal vašu matku je Marshall Eriksen v podaní Jasona Segel. Robin Scherbatskou si zahrala Cobie Smulders a v úlohe nenapraviteľného sukničkára Barneyho Stinson sa predstavil fenomenálny Neil Patrick Harris.

Posledná hlavnou postavou seriálu Ako som spoznal vašu matku je Lily Aldrinovu, ktorú predstavila Alyson Hannigan. SeriálHow Aj Met Your Mother predstavil vo svojom priebehu aj rad vedľajších rolí, ktoré si zahrali aj známe osobnosti, ako napríklad vyššie spomínaná Katy Perry. Často sa objavujúce vedľajšie postavou, ktorú v seriáli How I Met Your Mother uvidíte, je indický taxikár Ranjit v podaní Marshalla Manesh. Ďalšou známou osobnosťou, ktorá sa v seriáli How I met Your Mother objavila, je Britney Spears.

Seriál v Češtine

Okrem ôsmej série možno na internete nájsť všetky epizódy How I Met Your Mother online v kompletnom českom znení, však niektoré hlášky v seriáli HIMYM online je lepšie počuť v origináli, prípadne si len zapnúť HIMYM titulky. Vďaka slovným hříčkám, ktoré sa v dialógoch jednotlivých postáv v seriáli HIMYM online objavujú, môže pri preklade dôjsť k nedorozumeniu, alebo nie je možné vtip preložiť, teda odporúčam, ak viete jazyk a máte možnosť, zhliadnuť epizódy HIMYM online v origináli. Na internete nájdete množstvo ako slovenských, tak zahraničných serverov, ktoré HIMYM online poskytujú, bez toho aby ste museli vypĺňať prihlasovacie formuláre alebo udávať svoje osobné informácie, vďaka tomu môžete sledovať HIMYM online zadarmo priamo z pohodlia domova tou najjednoduchšou možnou formou.

HIMYM online zadarmo je tá najlepšia varianta. Kvalitné titulky možno získať na webe HIMYM.cz. Medzi škálou titulkov je nutné si zvoliť tie najkvalitnejšie a server HIMYM.cz je schopný dodávať titulky rýchlo, ale zároveň sú aj prehľadné a pochopiteľné.

Hodnotenia seriálu

Seriál Ako som spoznal vašu matku online zaznamenal úspech u kritikov a všetky vysielané epizódy si udržali veľmi dobrý rating. Seriál Ako som spoznal vašu matku online bol tiež nominovaný na 24 cien Emmy, z ktorých premenil sedem nominácií. Z herečiek, ktoré urobili HIMYM eSerial jedinečný, sa podarilo Alyson Hannigan získať People Choice Award za najlepšiu herečku v komédii. Samotný HIMYM eSerial zvíťazil v roku 2012 medzi ďalšími nomináciami a získal cenu People Choice Award za najlepšiu televíznu komédiu. Rovnako tak sa podarilo získať cenu za najlepšieho herca v komédii herci Neilovi Patrickovi Harrisovi.

Dôkazom o popularite seriálu nielen na českom území svedčí aj fakt, že sa seriál HIMYM online cz drží už dlhšiu dobu na vrchole rebríčkov o popularite seriálov. HIMYM online cz jednoznačne je jedným z najlepšie prijatých amerických sitcomov. Možno aj preto, že sa venuje každodenným témam bežného života skupiny mladých ľudí, čo je mnohým z nás vcelku blízke.

Prečo sledovať HIMYM

Jedná sa o jeden z najúspešnejších amerických seriálov a jeho dostupnosť na slovenských weboch je veľmi dobrá. Eserial.cz HIMYM ponúka v prvotriednej kvalite, rovnako ako veľa ďalších webových stránok, teda si môžete nerušene užívať zábavu s Vaším obľúbeným seriál, bez toho aby ste museli čokoľvek priamo sťahovať. Nie je žiadny problém nájsť si jednotlivé epizódy HIMYM na pozeranie zdarma či už v českom, alebo anglickom jazyku a hoci HIMYM 9 séria online zadarmo zatiaľ nie je, predpokladajme, že krátko po jej prípadnom uvedení bude svojim fanúšikom opäť k dispozícii.

Ak ste fanúšikmi seriálu, nemusíte sa sústrediť iba na HIMYM online film, môžete si taktiež zohnať darčekové predmety, ako sú napríklad hrnčeky s fotografiami Vašich obľúbených hercov a herečiek, rovnako tak je možné zohnať tričká alebo magnety všetkého druhu. Špeciálnym darčekovým predmetom, ktorý bol pri príležitosti úspechov seriálu HIMYM vydaný, je knižka od "autora" Barneyho Stinson, ktorá obsahuje rad kultových hlášok a citátov, ktorými v seriáli postava Barneyho preslávila. Je teda veľa ďalších možností, ako len hľadanie epizód HIMYM na pozeranie zdarma.

Využite dostupnosti všetkých dostupných alternatív a užite si Váš seriál naplno. HIMYM je skutočne tou správnou voľbou. Nájdite si Vašu obľúbenú epizódu HIMYM online film a užite si zábavu.