Google YouTube

Google YouTube.com je najväčší server pre zdieľanie video súborov na svete. Bol založený v roku 2005 tromi ľuďmi, ktorým sa vďaka dobrým investorom podarilo získať obrovský úspech počas veľmi krátkej doby. Keďže ľudia prestávali využívať Google Video, tak sa spoločnosť Google rozhodla, že portál YouTube jednoducho kúpia. V roku 2006 ho teda odkúpila za viac ako 1,6 miliardy dolárov. Google YouTube sa od tej doby ešte v mnohom zlepšil a neustále sa tiež vylepšuje. Teraz by sme si mohli povedať niečo o tom, ako vlastne tento server funguje a prečo si získal tak veľkú obľubu u mnohých ľudí po celom svete. Google YouTube umožňuje komukoľvek nahrávať videá, na tento server a následne je potom zdieľať na akomkoľvek webe. Vďaka tomu, sa tak mnohí ľudia dostali do podvedomia celého sveta a stali sa skutočne bohatými. Tento server v súčasnosti obsahuje nespočetné množstvo rôznych videí od miliónov autorov. YouTube videá je možné nahrávať v HD kvalite, takže je obraz často veľmi ostrý. Akonáhle teda návštevou internetovú stránku www.youtube.com môžete začať vyhľadávať rôzne piesne, filmy či čokoľvek iné.

Napríklad sa Vám páči tvorba nejakého speváka. Jednoducho jeho meno zadáte do vyhľadávača Google YouTube a behom niekoľkých sekúnd sa vám objaví niekoľko desiatok až stoviek rôznych videí v prehľadnom zozname. Väčšinou sú radené podľa kľúčových slov, ktoré ste zadali, a tiež podľa počtu videní.

Na YouTube sú pesničky aj seriály zadarmo!

Vy za sledovanie akéhokoľvek YouTube videá byť stíhaní môžete, môžu byť stíhaní len tí, ktorí ilegálne videá zdieľali, preto sa obávať nemusíte. Zaujímavé tiež bývajú amatérske YouTube filmy k pozeranie zadarmo, ktoré sú často veľmi kvalitné a zaujímavé, takže sa u nich budete baviť. Amatérske YouTube filmy na pozeranie zdarma tu nájdete naozaj celý rad. Všetky YouTube pesničky a videá sú tiež kontrolované kvalitnými antivírusy, takže sa nemusíte obávať, že by ste na tomto serveri nejaké vírusy chytili a poškodil by sa Vám tak počítač. Medzi YouTube music môžete napríklad nájsť aj nejpřehrávanější klip "Gangnam style". Tento klip má len tu na YouTube viac ako 1,6 miliardy zhliadnutí a je pravdepodobné, že bude dlho trvať, než niečo túto Juhokórejskú pieseň prekoná. Skúste sa tiež pozrieť na YouTube rozprávky, ktoré ponúka niektorí užívatelia na pozeranie. Tieto YouTube rozprávky zahŕňajú ako celovečerné filmy, tak aj kreslené seriály z rôzneho dáta natočenia. Jedine s týmto portálom máte všetky YouTube pesničky a videá pod jednou strechou a môžete si ich kedykoľvek a zadarmo prehrávať.
Samozrejmosťou je podpora sledovanie videí pre mobilné telefóny, kedy si môžete stiahnuť na Google Play špeciálnu aplikáciu, ktorá Vám umožní tieto videa prehrávať a vyhľadávať rýchlejšie a ľahšie ako v samotnom prehliadači v mobile. Na záver by sme určite nemali zabudnúť na tému sťahovanie z YouTube. Môže sa Vám napríklad veľa páčiť nejaké video, či pieseň, ktorú nemôžete nikde nájsť a chceli by ste si ju dať do počítača či mobilu. Máte niekoľko možností, ako využiť sťahovanie z YouTube.

Ako na download vidí z YouTube?

Môžete si napríklad stiahnuť YouTube downloader, do ktorého zadáte odkaz na dané video, ktoré chcete stiahnuť a potom len počkáte, než sa Vám stiahne. YouTube downloader tiež ponúka možnosť sťahovania viac klipov naraz, takže môžete v podstate sťahovať celé albumy piesní obľúbených spevákov. Za tieto YouTube pesničky nezaplatíte ani korunu a ak máte dobré pripojenie k internetu, tak to bude trvať len niekoľko okamihov. Ak však nechcete inštalovať YouTube downloader a napriek tomu si chcete stiahnuť niektoré zaujímavé YouTube pesničky zadarmo, potom existuje niekoľko internetových stránok, kde priamo zadáte adresu videa, a potom máte na výber, či ak ho chcete rovno stiahnuť ako YouTube mp3 alebo ako video. Nezáleží na tom, ako dlhý je daný klip či film, dokonca to môžu byť aj YouTube filmy k pozeranie zadarmo.

Celosvetová databáza videí i hudby

Tu Vás iba môžu trápiť všadeprítomné reklamy, ktoré sa často zobrazujú, avšak na to si rýchlo zvyknete a neskôr ich prestanete vnímať a nebudú Vám toľko vadiť. Môžete sa tiež stať odberateľmi rôznych užívateľov, ktorí nahrávajú YouTube mp3 a vďaka tomu budete mať ich videá na úvodnej stránke a mnohokrát nebudete musieť hľadať. Vzhľadom k tomu, že tu sú všetky YouTube pesničky zadarmo, tak sa albumu vypaľujú na CD skutočne veľmi málo, pretože to nemá veľký zmysel. Výhody to má ako pre poslucháčov, tak aj pre speváka. Nečakajte teda na nič a navštívte Google youtube.com, kde máte všetko dianie z celého sveta v podobe videí vo vysokom rozlíšení pod jednou strechou. Nájdete tu aj mnoho dokumentárnych, filmových a TV kanálu, ktoré Vás pravidelne informujú o všetkom v danom téme. Neváhaj preto, a sťahuj z YouTube aj tie všetko čo sa ti páči, alebo čo ťa zaujíma.

Publikované: 17. 10. 2023