Secret Diary of a Call Girl

Veľmi netradičná téma, pre ktorú sa tento seriál zrovnáva s filmom Sex v meste. Secret Diary of a Call Girl je seriál, ktorý rozpráva príbeh mladej ženy Hanny. Hanna je asistentkou v priemernej londýnskej firme, na pohľad veľmi obyčajná žena. Hanna však skrýva obrovské tajomstvo, vedie dvojitý život. Svoj obyčajný život Hanna vymieňa za život prestížnej eskortnej spoločníčky menom Belle de Joure. Bella za väčší honorár splní takmer každé prianie svojho klienta. Secret Diary of a Call Girl je pôvodom z Veľkej Británie, v hlavnej úlohe sa nám predstaví herečka Billie Piper, ktorá patrí medzi známejšie tváre v Anglicku. Tento seriál spadá do kategórie dráma/komédia. Prečo komédia? Odpoveď je jednoduchá, hlavná hrdinka má totižto zmysel pre humor a jej komentáre sú občas štipľavé ale hlavne, sú pravdivé. Ako vám už názov prezradil, Secret Diary of a Call Girl prezrádza čím všetkým si musí prejsť takáto “call girl” a aké stopy táto práca na nej zanecháva. Pri sledovaní sa doslova zblížite s hlavnou hrdinkou a spoznáte jej život trocha detailnejšie.

Na slovenských TV

Na slovenských stránkach tento seriál nájdete pod názvom Tajný denník Call Girl. Pre niektorých divákov môže byť toto príliš pikantná téma, no pre niektorých je Tajný denník Call Girl to pravé potešenie. Už len herecké obsadenie poteší nejedného človeka. Jeden z mála dôvodov je, že herci sú mladí a samozrejme výzorovo šarmantní. Stačí pridať len trocha “chémie” medzi jednotlivými hercami a seriál čo zaujme nejedného diváka je na svete. Niekedy však ani toto nestačí na ohúrenie seriálových nadšencov.

Tajný denník Call Girl

V hlavnom obsadení nie je priveľa hercov, v presnom počte sú štyria. Táto štvorica sa objavovala v Secret Diary of a Call Girl najviac, ostatní herci si zahrali v troch či piatich epizódach. Predstavme si teda hlavné obsadenie. Billie Piper- Hanna/Belle de Joure- na konte má 32 epizód, čo je celkový počet epizód v Secret Diary of a Call Girl. Keďže Belle je hlavná postava, na ktorej je celý príbeh založený, je pochopiteľné, že bude účinkovať vo všetkých epizódach. Iddo Goldberg- Ben- tento krásavec bol po boku Belle takmer celý čas. Objavil sa v 31 epizódach. Jednou zo zaujímavostí je, že Iddo Goldberg sa oženil s Ashley Madekwe, ktorá tiež účinkovala v Secret Diary of a Call Girl, rok po odvysielaní poslednej epizódy. Cherie Lunghi- Stephanie- 17 epizód. Cherie Lunghi je známa zo starších filmov ako Excalibur alebo Frankenstein. Ashley Madekwe- Bambi- 14 epizód. Vydatá za kolegu Iddo Goldberga v roku 2012. Jej herecká kariéra stúpa a to vďaka obsadeniu v seriáloch ako napríklad Salem a Revenge.

Jednotlivé série

Tajný deník Call Girl bol na televíznych obrazovkách od roku 2007 až do roku 2011. Seriál má štyri série, každá po osem dielov. Väčšina seriálov má jeden diel dlhý približne 45 minút. Secret Diary of a Call Girl má však trvanie len 30 minút, čo nie je príliš veľa. Natáčanie prvej série prebehlo bez problémov a Tajný deník Call Girl získal vcelku dobrú sledovanosť. Natáčanie druhej série však bolo trochu problémové, pretože Billie Piper otehotnela. Štáb tento problém vyriešil obsadením dablérky. Billie porodila syna v roku 2008, takže nakrúcanie 3.série mohlo začať. Po ukončení 3. Série to so seriálom Tajný deník Call Girl nevyzeralo príliš rúžovo. Už to vyzeralo, že seriál sa na obrazovky nevráti, po tom ako televízna stanica ITV nepodpísala kontrakt pre 4. Sériu. 4. Mája 2010 bolo podané vyhlásenie o pokračovaní tohto seriálu s tým, že Billie Piper dostane 2 milióny libier za túto sériu. Nakoniec Piper dostala “len” 400 000 libier, čo je 50 000 za jednu epizódu. Predstavte si ako musel vyzerať rozpočet pre tento seriál...

Vysielanie

Secret Diary of a Call Girl vlastnila televízia ITV2 vo Veľkej Británii. Prvé vysielanie bolo spustené 27. Septembra 2007 a malo obrovskú sledovanosť, čo bol aj nový rekord pre túto televíziu. Prvý diel sledovalo takmer 1.9 milióna divákov. Ďalšia krajina, ktorá začala vysielať Tajný denník Call Girl bola Kanada. Prvú sériu odvysielala TV stanica Showcase v Novembri roku 2007. Ďalšie série potom prevzala televízna stanica The Movie Network. Samozrejme na scénu prichádza aj Amerika, ktorá začala vysielanie prvej série v Júni 2008. Čo je zaujímavé, prezident TV stanice Showtime uvažoval nad odkúpením práv a nahradení pôvodných hercov americkými. Napokon sa tak nestalo, pretože neskôr vyhlásil, že pôvodné obsadenie je fantastické. Taktiež je veľmi zložité nájsť americkú herečku, ktorá by bola ochotné natočiť seriál obsahujúci veľa nahoty. Stanica Showtime nakoniec odvysielala všetky štyri série. Tajný denník Call Gril je teraz dostupný na iTunes a Netflix a samozrejme aj na stránkach s online seriálmi.

Secret Diary of a Call Girl online

Ak ste sa rozhodli dať tomuto seriálu šancu, iste ste si prezreli zopár recenzií. Ako určite viete každá vec, udalosť či osoba má dobré ale aj zlé vlastnosti. Inak tomu nie je ani pri seriáli Tajný denník Call Girl. Na internete môžete nájsť rôzne pozitívne recenzie typu tento seriál odporúčam, veľmi neobvyklá téma, skvelí herci a tak ďalej. No je tu aj druhá stránka a to sú recenzie negatívneho typu. Väčšinou sa dočítate o nevyužitom potenciáli, nesympatickej hlavnej hrdinke alebo slabý britský humor. Konečné rozhodnutie je iba na vás. Netreba sa nechať ovplyvniť dojmami druhých ľudí. Secret Diary of a Call Girl je bohužiaľ menej známy seriál na Slovensku alebo v Českej republike, takže je trocha väčší problém nájsť kvalitnú stránku, kde si tento seriál môžete pozrieť. Tak isto prístupnosť k českým alebo slovenským titulkom je takmer nulová. Výhodu majú samozrejme tí, ktorí vedia dobre po anglicky, ale pozor britská angličtina je na porozumenie veľmi zložitá aj pre človeka s pokročilou angličtinou.

Publikované: 17. 10. 2023

Štítky: Secret Diary of a Call Girl | Tajný denník Call Girl