Seriál Simpsonovci online

Tento seriál americkej produkcie bol vytvorený režisérom Mattom Groeningom pre televízne vysielanie stanice FOX. Simpsnovi drží rekord, pričom sa jedná o najdlhšie vysielaný animovaný seriál v histórii americkej televízie. Aktuálne sa môže pochváliť 25 sériami. Vôbec prvý vysielania zaznamenal seriál Simpsonovci 19. apríla 1987. V tomto prípade nešlo o klasickú seriálovú epizódu, ale o obyčajný dvojminútový skeč v Show Tracey Ullmanovej, vysielané na televíznej stanici Fox. Prvý riadny diel seriálu Simpsonovci sa objavil na televíznej obrazovke 17. Decembra 1989. Súbežne bolo vytvorené prvých 20 epizód, ktoré mali obrovský úspech a prakticky okamžite boli zaradené do hlavného vysielacieho času. Aj napriek dĺžku seriálu Simpsnovi vznikajú stále nové námety. Zaujímavosťou ohľadom námetu seriálu Simpsnovi je fakt že bol svojim tvorcom Mattom Groeningom vymyslený počas pätnástich minút, kedy Groening sedel v čakárni u producenta, ktorému mal dať námet na animovaný seriál.

Najprv mal byť seriál realizovaný podľa jeho komiksových stripov Life in Hell, potom však dostal nápad ohľadom nefunkčné rodiny a vznikol známy Simpsonovci TV reláciu.

The Simpsons

Okrem seriálu The Simpsons sa môžu fanúšikovia tešiť aj z jeho filmovej podoby s názvom Simpsonovci vo filme (The Simpsons Movie), ktorý bol uvedený 27 júla 2007 a má charakter klasické epizódy seriálu Simsnovi, ktorá je však pretiahnutá do filmovej dĺžky. Príbeh filmu sa sústredí na katastrofu v Springfielde spôsobené Homerom. Film Simsnovi disponuje 2D technológiou na rozdiel od mnohých 3D animovaných filmov. Rovnako ako väčšina seriálových epizód sú aj simsnovi vo filmovom spracovaní dabovaný česky. Film zaznamenal veľmi vysokú sledovanosť, čomu vďačí pravdepodobne svojmu úspešnému seriálovému predchodcovia. Ak ste film simsnovi ešte nevideli, rozhodne neváhajte a navštívte niektoré z internetových stránok ponúkajúcich Simpsnovi na pozeranie zdarma.

Vysielanie seriálu v SR

Ukážka prehľadu odvysielaných epizód na televíznej stanici FOX. Zdroj: fox.com
V Českej republike sme mali možnosť sledovať prvý diel seriálu 8. Lena 1993 na ČT 1. Televízia ponúkala Simpsnovi na pozeranie zdarma takmer nepretržite, však v posledných rokoch vysielania dochádzalo k častým zmenám vysielacích časov. Koncom roku 2009 zakúpila vysielacie práva FTV Prima a od 1. Januára 2010 nám ponúka Simson na pozeranie na kanáli Prima Cool, a to od historicky prvého vysielaného dielu. Denne tak môžete sledovať rovno dve epizódy seriálu, cez víkend dokonca tri, a to ihneď po sebe. FTV Prima tiež začala s prácou na vlastnom, novom dabingu seriálu, ktorý si tak môžete vychutnať ako na televíziu FTV Prima, tak na väčšine webových stránok, ktoré ponúkajú tento nový formát Simpsons online film.

Vďaka svojej popularite v televízii možno ľahko vydedukovať, že sa jedná aj o veľmi populárny eSerial, ktorého odberateľovi sa stalo mnoho internetových užívateľov. Ak nemáte možnosť sledovať seriál v TV, rozhodne odporúčame nájsť Simpsonovci online na pozeranie zdarma, pretože pevne veríme, že si tento vynikajúci eSerial bezchybne užijete. Nie je nič jednoduchšie, než sledovať seriál Simpsonovci online zadarmo vo svojom počítači.

Darčekové predmety

Vďaka aj po mnohých rokoch stále rastúcej popularite seriálu sa jeho tvorcovia rozhodli vytvoriť rad darčekových predmetov, ktoré môžu svojim fanúšikom aj naďalej pripomínať známu rodinku. Na internete môžete tak napríklad nájsť obliečky Simpsons, ktorým môžete ozdobiť interiér svojej spálne, prípadne tiež puzzle s motívmi seriálových postáv. V ponuke mnohých veľkoobchodných reťazcov je dnes k nájdeniu nejedno tematickej tričko s logom jednotlivých seriálových zástupcov.

Simpsons tričká

Ukážka ponuky tričiek sa Simpsnovou rodinkou. Zdroj: geekshop.cz
Ak by Vám nestačilo ani obliečky, ani ozdobná tričká, môžete si zakúpiť lego, čo je vhodnejšie predovšetkým pre tých najmenších fanúšikov seriálu, prípadne tiež obrázky alebo plagáty pripomínajúce Vaše obľúbené seriálovej predstaviteľa. Pre vylepšenie vzhľadu Vašej počítačovej plochy môžete napríklad stiahnuť tapety zo servera Nike.

V prípade záujmu o upomienkové predmety s témou seriálu neváhajte a navštívte jednu z radu internetových stránok venujúcich sa týmto artiklom, prípadne pátrajte priamo na stránkach venujúcich sa problematike seriálu, ako sú napríklad webovky www.simpsonovi.cz. Často vyhľadávaným artiklom bývajú Simpsonovci hry. Ide väčšinou o online hry, ktoré sú zdarma dostupné na internete, napríklad na serveri Nike, a kde môžete sami ovládať jednu z postáv a užívať si tak príbeh seriálu úplne interaktívne.

Tieto Simpsonovci online hry bývajú k nájdeniu na hromadných serveroch zaoberajúcich sa internetovými freeware hrami. Pre tie najväčšie fajnšmekrov seriálu sú k dispozícii aj rôzne vtipné paródie, videá dabované rovnakým spôsobom ako seriál prípadne aj Simpsonovci Hentai videa. Pre záujemcov vyhlásila súťaž ohľadom seriálu tiež benzinka Agip, pričom v jej rámci môžete zakúpiť rad upomienkových predmetov alebo celú kolekciu Simpsonovcov.

Seriál na internete

Simsnovi vysiela aj TV Prima, vrátane najaktuálnejších epizód. Zdroj: cool.iprima.cz
Stále viac internetových užívateľov má záujem o seriál Simpsonovci online film zadarmo. Za týmto účelom je možné navštíviť buď internetové vysielanie televízie Prima, avšak ďaleko jednoduchším spôsobom je využitie jedného z radu masových serverov zabezpečujúcich nielen Simsnovi online film, ale spolu s nimi aj rozsiahly počet ďalších seriálov alebo filmov. Môžeme odporučiť napríklad server Čeknito, kde nájdete okrem seriálu veľa ďalších zábavných videí. Okrem Čeknito možno seriál stiahnuť aj z veľkokapacitných serverov a ďalej sa nestarať o pripojenie k internetu, avšak kvalita takto stiahnutých videí býva spravidla nižšie.

Osobný názor

Sleduju seriály Simpsonovci už od ich prvých sérií a všetkým záujemcom o kvalitnú zábavu ho môžem len odporučiť. Jedná sa o ideálny spôsob, ako vypnúť po ťažkom pracovnom dni a zasmiať sa u kvalitného, ​​aj keď miestami jednoduchšieho, humoru, ktorý nenechá nikoho v kľude. Ak by ste si radi predtým, ako budete seriálu venovať svoj čas, zistili nejaké konkrétne informácie, môžete navštíviť webovky www.simpsonovi.cz, kde nájdete veľa informácií o príbehu a kde tiež môžete nakúpiť rad spomínaných darčekových predmetov.

Sám za seba preferujem pôvodné, anglickú verziu, však musím pripustiť, že český dabing v tomto prípade kvalite seriálu rozhodne neubral, skôr naopak. Ak budete chcieť zohnať seriál v českom dabingu, budete sa však musieť spoľahnúť výhradne na českej servery alebo televízne vysielanie.

Publikované: 17. 10. 2023

Štítky: Simpsonovci