The IT Crowd - Partička IT online

Každý z nás má akú takú predstavu o informatikoch alebo takzvaných IT-čkároch. Nie sú príliš spoločenskí, slovo móda im nehovorí veľa a jediné čo ich zaujíma, sú počítače a všelijaké elektronické hračky. No skrátka žijú vo vlastnom svete. Seriál The IT Crowd nám priblíži život informatikov, ktorých takmer nič nerozhodí, okrem ženy. Seriál Ajťáci je názov, pod ktorým ho nájdete na českých alebo slovenských stránkach. Námet na seriál The IT Crowd dostal samotný tvorca po tom, ako sa stretol s veľmi nezdvorilým opravárom počítačov. Nikto však nečakal veľké úspechy, ktoré tento seriál dosiahol. Seriál Ajťáci totiž vyhral niekoľko ocenení v Britskej kinematografii ako napríklad international Emmy za najlepšiu komediálnu reláciu mimo Ameriky. The IT Crowd ukázal svetu, že britský humor predsa len nie je až tak suchý. Za týmto stojí skvelá práca scenáristov a taktiež aj výkony hercov. Výber hercov nie je ľahký a pre seriál ako Partička IT online už vôbec nie. Tu sa musí dbať na ich vzájomnú spoluprácu a na to akú majú medzi sebou “chémiu”. Výber hercov pre seriál Ajťáci bol dokonalý.

Dej seriálu

Dej seriálu The IT Crowd sa odohráva v oku nelahodnom suteréne budovy Reynholm. V tomto suteréne sa nachádza oddelenie informačných technológií, kde pracujú Roy a Moss. Sú to typickí ajťáci, ktorých život je narušený príchodom novej členky tohto oddelenia - Jen, ktorá nemá ani najmenšie tušenie o čom svet informatiky je. Aby toho nebolo málo Jen je ich nadriadená, no nemá záujem pracovať s niekým ako je Roy a Moss. Ani jedna strana z tohto nie je nadšená, ale časom si k sebe nájdu cestu.

Partička IT - Ajťáci

Seriál Ajťáci je Britského pôvodu, takže nečakajte, že v tomto seriáli uvidíte hollywoodske hviezdy. V hlavnom obsadení je trojica hercov. Chris O’Dowd, ktorý stvárňuje Roya Trennemana, následne Richard Ayoade, ktorý hrá postavu Maurice Moss a posledná Katherine Parkinson ako Jen Barber. Roy Trenneman je IT technik, ktorý vyrastal v Írsku. Zvyčajne keď ho vidíme pri “práci” ,ak sa to dá tak nazvať, nerobí takmer nič a keď sa už rozhodne niečo spraviť skončí zranený alebo spôsobí chaos. Maurice Moss je síce vysoko inteligentný, ale čo sa týka oblasti sociálnych vecí je úplne neschopný. Má problém komunikovať s čímkoľvek živím a stále žije u svojej mamy, ktorá ho oblieka a balí mu obedy. Jen Barber po tom ako presvedčila vedenie firmy, že má bohaté skúsenosti s počítačmi, bola povýšená na vedúceho IT oddelenia. Roy a Moss jej však dokážu, že o počítačoch nevie vôbec nič. Jen však medzi chlapcov zapadne, pretože je pre nich niečo ako manažér vzťahov. Avšak Jen často klame, či už v osobnom živote alebo v práci, čo sa jej zvyčajne neoplatí a celé to skončí fiaskom.

IT Crowd online

Partička IT online je dostupná skoro na všetkých stránkach. Seriál Ajťáci začali vysielať v roku 2006 až do roku 2013, kedy bola odvysielaná posledná 4. Séria. Keďže tento seriál nepatrí medzi tie novšie, nie je problém nájsť seriál Partička IT online na internete, či už v originálnom dabingu alebo v rôznych iných. Pre tých ktorí nie sú príliš zdatní v angličtine, by som neodporúčala pozerať Partička IT online v originálnom dabingu, pretože priznajme si to, britská angličtina je veľmi ťažko zrozumiteľná pre človeka s pokročilým stupňom angličtiny a nie to ešte pre začiatočníka. The IT Crowd nie je obyčajný seriál ale presnejšie sitcom. Sitcom ľahko rozpoznáte od ostatných druhov seriálov a to svojím humorom a taktiež tým, že môžete počuť smiech divákov v hľadisku. Ak pozeráte tento seriál Partička IT online určite vám tento menší detail neunikol. Mnohí si mysleli, že smiech je umelo pridávaný niekde v štúdiu, ale opak je však pravdou. Sitcom je totižto natáčaný v prítomnosti divákov.

IT Crowd – série

The IT Crowd má celkovo štyri série a jeden dodatočný diel, ktorý sa považuje za ukončenie seriálu. Každá séria obsahuje šesť dielov, čo je v porovnaní s novšími seriálmi veľmi málo. Niektoré novšie seriály napríklad Pretty Little Liars majú 24 epizód. Vráťme sa ale k The IT Crowd.

V 1. Sérii sa zoznamujeme s hlavnými postavami. Medzi Roya a Mossa prichádza Jen, ktorá je úplne nevzdelaná v oblsti IT a rozhodí im celý svet. Jen sa ale uchytí ako manažér vzťahov.


2. Séria - Douglas sa dostane na čelo firmy po tom čo jeho otec Denholm, šéf firmy Reynholm, vyskočí z okna. Tento incident otrasie základmi celej firmy. Douglas je milovníkom žien, nanešťastie Jen sa stane číslom jedna v jeho zozname.


3. Séria - Na prekvapenie všetci traja stále pracujú pre firmu Reynholm a ich priateľstvo sa zosilní po tom, ako čelili sexuálnemu obťažovaniu, keď nafotili erotický kalendár, určený na získanie finančných prostriedkov.


4. Séria - Prídu sobáše a aj rozvody, Moss prekoná rekordy v súťaži v hláskovaní, zatiaľ čo jen hľadá nové výzvy a Roy sa snaží presvedčiť svojho priateľa, že nie je umývač okien.

Zaujímavosti

The IT Crowd je anglický sitcom od spisovateľa Graham Linehan a producenta Ash Attala. V roku 2006 bol seriál Partička IT online zvolený najlepším britským sitcomom. Originálny názov seriálu The IT Crowd paroduje názov skladby od Dobie Gray- In Crowd. Taktiež ako každý seriál ani Partička IT online nie je výnimkou a má svoje chyby v natáčaní. Napríklad v 2. Diele 3. Série v scéne, keď Moss ide do Jeninej kancelárie, Jen nemá topánku, ktorú jej Ray pred chvíľou pracne obúval. V roku 2013 prišlo na svet pokračovanie seriálu Partička IT online s názvom The Internet Is Coming. Toto však bola séria, ktorá obsahovala len jeden, finálny diel. Partička IT online bola napodobnená v USA a taktiež v Nemecku. Ako sa dalo čakať obe adaptácie boli zrušené kvôli zlým ohlasom zo strany divákov. V roku 2012 unikol pilotný diel Partička IT online- americká verzia, ale ten príliš neohúril známeho Bena Silvermana, podľa ktorého to nezaiskrilo. Nuž, nie nadarmo sa hovorí originál je originál. Takýto je väčšinou osud napodobenín.

Publikované: 17. 10. 2023

Štítky: The IT Crowd | Partička IT online | seriál Ajťáci